Audi’nin Bisikleti Geliyor

post details top
Tem 14th, 2012
post details top
audi bisiklet

Son zamanlarda Audi R8 arabasının hibrit versiyonu ve ondan sonra ise R18 E-tron ile elektrik ile çalışan otomobillere olan ilgisini son derece artıran Audi markası, şimdi de elektrikli bir bisiklet üreterek karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yenilikçi bir teknolojiyi takip ettiğini her seferinde bizlere gösteren Audi agresif tasarımı ile dikkat çekmekte olan bu bisikleti bizlere tanıtıyor. Elektrik ile şehiriçi taşımacılığında önemli bir noktaya gelmeyi amaçlayan Audi markasını tebrik etmek gerek doğrusu.

Audi firması, geliştirmiş olduğu bu elektrikli bisikletin tanıtımının yapıldığı fuardan esinlenerek bisiklete isim olarak Wörthersee ismini vermiş. Yenilikçi bir görüş kadar gövdede kullanılmakta olan malzemeler de ileri düzey teknoloji ürünüdür. Özel olarak karbon fiber malzemede üretilen bu gövde, çok dayanıklıdır ve istikrarlı olmasına rağmen ağırlığı ise sadece1.6 kggibi mini bir alanı kaplamaktadır. Elbette karbon fiberi uygulamak çok pahalı olması nedeni ile bu bisikletin gövde kısmı sadece bin euroya mal olabilmektedir.

Audi firmasının ürettiği bu bisikletin içerisine bir de yol bilgisayarı monte edilmiş. Birçok sensöre sahip olan bu bilgisayar, dokunmatik ekran üzerinde hızı gösteriyor, kat edilen mesafeyi gösteriyor ve yol açısı gibi bir çok bilgileri bünyesinde barındırıyor. Bunların haricinde ise ek olarak da Wi-fi modülü bulunuyor. Böylelikle akıllı telefonlar ile bisikleti kilitleme gibi bir imkan sahibi de oluyorsunuz. Veya da elde etmiş olduğunuz süreleri Facebook isimli sosyal paylaşım sitesi üzerinden paylaşmak mümkün oluyor.

Dahili bulunan bu bilgisayar, sürüş modlarına göre elektrikli motorları da yönetebilmektedir. E-bike Wörthersee ismini alan bisikletin üzerinde yaklaşık olarak 2.3 kw’lik bir güce sahip olan motor mevcuttur. 5 farklı sürüş moduna sahip olan bilgisayarın içerisinde 2si bulunuyor, bu motoru tek başına çalıştırarak aracı pedal gücü olmadan ilerletebilmektedir. Audi firmasına göre elektrik ile araç saatte50 kmgibi yüksek bir hıza ulaşabiliyor. Bu sayede bisiklette hem elektrik hem de pedal gücünü kullanarak 80 km’lik bir hıza bile çıkabiliyorsunuz. Audi, bisiklet cambazı olan kişileri de göz önüne alarak Wheelie isminde bir mod geliştirmiştir. Bu mod ile bisiklet tek teker üzerinde bile kullanılabilmektedir.

 

Audi firması tarafından verilen verilere göre bisiklet üzerinde bulunmakta olan 530 wh’lik batarya ile 2.5 saat içerisinde şarj olabilmektedir. Fakat tam şarj ile gidebilen mesafe açık olarak belirtilmemiştir. Ayrıca Audi üretim tarihi ve fiyat konusunda açık bir bilgi de vermemiştir.

Incoming search terms:

  • bisiklet
  • audi bisiklet fiyatları
  • audi elektrikli bisiklet fiyatı
  • audi bisiklet fiyat
  • audi bisiklet fiyatı
  • audi elektrikli bisiklet fiyatları
  • audinin bisikleti
  • audi bisiklet sahibinden
  • audi bisiklet fiyatlar?
  • audı bisikletler

Bir Yanit birak

Kategoriler

Son Yorumlar